Враження від міжнародної конференції

5th PhD Students and Young Scientists Conference Warsaw University of Technology 13-16 September 2010

Розпочати цей навчальний рік вдалося з чудової поїздки на конференцію в Варшаву. Відомо що наш університет тісно співпрацює з Варшавським Технічним Університетом і має чимало спільних проектів. На конференцію молодих науковців і докторантів польські колеги завжди нас запрошують. Цьогорічна подія не стала винятком. Організаторами конференції є Рада Докторантів Варшавської Політехніки (Rada Doktorantow Politechniki Warszawskiej).
Конференція проводиться на високому рівні, а коло запрошених учасників не обмежується лише Польщею. Так цього року були гості та учасники з США, Канади, Казахстану, Ізраїля, а також багато представників з країн СНД та Європи.
Напрямки які охоплює конференція були відображені в 8ми секціях, таких як: природничі науки (Natural Sciences); біомедична інженерія (Biomedical Engineering); механіка, автоматика і роботи (Mechanics, Automation and Robotics); міське планування, архітектура і будівельна інженерія (Town and Urban Planning, Architecture and Building Engineering); прикладна математика (Applied Mathematics); електронні та інформаційні технології (Electronics and Information Technologies); нанотехнології і матеріали (Nanotechnologies and Materials); суспільні науки в технології (Social Sciences in Technology).
Усі доповіді були на відмінному рівні, а після багатьох з них виникали цікаві дискусії. Наприкінці конференції найкращих доповідачів було нагороджено грамотами та цінними подарунками (серед яких були і ноутбуки). Також під час всієї конференції учасники були забезпечені усіма потрібними роздатковими матеріалами, гарячою кавою і чаєм, необмеженим  доступом до Інтернету, що робило перебування вільним та невимушеним. Крім наукової частини конференції організатори запропонували цікаві екскурсії Варшавою, а ввечері наукове товариство могло продовжити дискусії в красивих ресторанах з смачною їжею.
Важливим цьогорічним досягненням організаторів став випуск журналу «Challenges of Modern Technology». Саме в цьому журналі будуть опубліковані праці всіх учасників конференції.
Хотілося б відзначити що користь з подібних конференцій є надзвичайно високою, а дискусії з науковцями з різних університетів наштовхують на чимало ідей, відкривають нові можливості вирішення запитань та проблем пов’язаних з власною науковою роботою.
Важливо також відзначити та висловити подяку  відділу аспірантури НТУ “КПІ” та кафедрі фізики металів за сприяння та допомогу в можливості відвідати Варшаву та взяти участь в даній конференції.

Загірський А.В., аспірант ІФФ